ארד לוקסנבורג השקעות בע"מ

"תמ"א בוטיק" מקבוצת ארד לוקסנבורג השקעות בע"מ

מהי תמ"א 38?
תכנית מתאר ארצית מס' 38 או בשמה המקוצר תמ"א 38 הינה תכנית מתאר ארצית שמטרתה לעודד את בעלי הבתים המשותפים לחזק את המבנים מפני רעידות אדמה. התמריץ שניתן ליזמים על מנת לגרום להוצאה של התוכנית לפועל הינו העברת זכויות הבניה של בעלי הדירות בבתים המשותפים בגג המבנה ליזם חיצוני בתמורה לחיזוק המבנה ולחידושו.


למי מיועדת תכנית תמ"א 38
תכנית זו מיועדת לבעלי זכויות
בביתיםהמשותפים אשר נבנו לפני שנת 1980 ואשר אינם עומדים בתקן 413 הקובע את הכללים ההנדסיים (הקונסטרוקטיביים) לעמידת מבנים מפני רעידות אדמה.

תחולה
תמ"א 38 חלה על מבני מגורים פרטיים אשר שטחם הכולל עולה על 400 מ"ר ואשר אושרו על ידי הועדה המקומית וניתן לגביהם היתר בניה. שטחי תעשיה, מסחר ומשרדים אינם נכללים בתוכנית.

לצורך ביצוע התוכנית על מבקש ההיתר להוכיח לוועדה המקומית באמצעות הבאת חוות דעת של מהנדס (קונסטרוקטור) הקובעת כי הבניין הקיים בו מעוניינים לבצע את הפרויקט אינו עמיד בפני רעידת אדמה וחל צורך מיידי לחזקו כנגד רעידות אדמה וזאת בהתאם לתקן 413.


מהם תנאי התוכנית?
בתים משותפים העומדים בתנאי תכנית תמ"א 38 לחיזוק מבנים יכולים להתקשר עם יזם בהסכם לביצוע תמ"א 38 לחיזוק המבנה הקיים. העלות היקרה של מימון וביצוע חיזוק הבניין הקיים אשר עומדים בכללי תוכנית החיזוק, לרבות שיפוצו מחדש של המבנה הקיים חלה על היזם עימו התקשרו בעלי הזכויות בבית המשותף. לצורך ביצוע התוכנית מוסרים בהסכם משפטי שנחתם בין בעלי הזכויות בבית המשותף את מלוא זכויותיהם בגג הבניין ליזם לצורך ביצוע חיזוק המבנה הקיים במימון פרטי אשר ישמש לכיסוי הוצאות מימון הפרויקט ובניית יחידות דיור נוספות על גג הבניין או בקומת הקרקע שלו בין עמודי הבנית המשותף.

במסגרת
התמ"א אישרה ממשלת ישראל שורה של הקלות מס על מנת לעודד את היזמים והקבלנים ליזום פרויקטים של תמ"א 38. הדבר נועד לצורך הגדלת הכדאיות הכלכלית בביצוע הפרויקט ולמשוך יזמים ומשקיעים לביצוע התכנית.

מהם הזכויות הניתנות להוספה במסגרת תמ"א 38?

ביום 20 במאי 2012 אישרה ועדת השרים לענייני פנים ושירותים, בראשות שר הפנים אלי ישי, בישיבתה מיום 20.5.2012 את תיקון מס' 3 לתמ"א 38 לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה.


מעוניינים בתמ"א 38 ? צרו קשר ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

.

צור עמנו קשר

פרויקטים בתהליך :
תמ"א 38 - רות 8 רמת גן
בפרויקט ישנם כיום 6 דיירים.

בפרויקט זה יזכו הדיירים לחדר נוסף, מרפסת שמש, חניה, מעלית, חיזוקים לבניין , שיפוץ חיצוני לבניין וללובי, גינה חדשה בקומת הקרקע
הפרויקט קיבל את כל האישורים המתאימים ובקרוב תחל בנייתו.